Drink z truskawkami
Drinki z rumem

Drinki miesiąca – podsumowanie roku 2014 – w sam raz na sylwestra z rumem

Koniec roku – normalna sprawa – nadszedł czas podsumowań. I ja podsumuję swój pierwszy cykl pt. „Drinki miesiąca”, który wystartował w maju tego roku. Cykl zawiera proponowane przeze mnie drinki. Niektóre zrobione pod wpływem impulsu, niektóre dość klasyczne. Jedne z użyciem produktów sezonowych, inne z produktami podstawowymi. Wszystkie można zrobić w zaciszu domowym, jak i ja robię i wyniki tej pracy prezentuję (raz wychodzi lepiej, raz gorzej 🙂 ).

Taka krótka (w przyszłym roku mam nadzieję na 12 odcinków, w tym tylko 8 z racji rozpoczęcia cyklu) podróż:

1. MajMai Tai

Szybka podróż mentalna do strefy hawajskiej. Trochę białego, trochę ciemnego rumu. Trochę soku pomarańczowego, a trochę ananasowego. A to podkropione syropem migdałowym, orange curacao i limonką. Jak ktoś ma Sylwestra w stylu Tiki – absolutna podstawa.

Mai Tai drink
Mai Tai drink

2. CzerwiecBrasilian Dream

Czerwiec – czas wspaniałych Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii. Czas i sezon na truskawki. Może warto jakieś odgrzebać z zamrażarki? A potem dodać do rumu i syropu truskawkowego i miksować 🙂

Brasilian Dream Drink
Brasilian Dream Drink

3. LipiecJagodowe Daiquiri

Drink i sezonowy i odkryty ot tak :). Ciemna wersja Daiquiri. Jak nie ma jagód pod ręką polecamy Daiquiri klasyczne. W sam raz na nocną zabawę na koniec roku.

Jagodowe Daiquiri
Jagodowe Daiquiri

4. SierpieńRum z Imbirem w różnych postaciach

Podstawa – Malibu Apple & Ginger drink, którą można zmodyfikować na tyle sposobów, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Malibu Apple & Ginger drink
Malibu Apple & Ginger drink

5. WrzesieńBanana Rum Frappe

Drink, który wyglądem (poprzez kieliszek szampanowy) jak najbardziej pasuje na sylwestrową zabawę. Rum + likier bananowy + sok pomarańczowy. Bez ekstrawagancji, ale z akceptowalnym smakiem.

Banana Rum Frappe drink
Banana Rum Frappe drink

6. PaździernikBBC

Jest likierowo (Bailey’s), jest kokosowo (mleczko kokosowe), jest bananowo, jest obowiązkowo – rumowo. Całość może nie jest na szczytach drinków FIT :), ale smak całkowicie rekompensuje ułomności kaloryczne.

BBC Drink
BBC Drink

7. ListopadStrong Kiwi

Kolejny sezonowy przepis na drink z wykorzystaniem świeżych owoców. Smak ciekawy z intrygującym połączeniem grejpfrutowo – kiwi (hm, a dżem z podobnego połączenia mi nie wyszedł ;( ).

Strong Kiwi Drink
Strong Kiwi Drink

8. GrudzieńMalibu Latte

Tegoroczny finisz. Klasyk. Po prostu Malibu z mlekiem w troszkę nowszej wersji.

Malibu Latte Drink
Malibu Latte Drink

Oprócz powyższych, tegorocznych propozycji polecam również rumowe klasyki:
Cuba Libre
Mojito
Long Island Iced Tea
Pina Colada

Na koniec tego wpisu chciałbym wszystkim złożyć najszczersze życzenia Szczęśliwego Nowego Roku, by ten nadchodzący, już 2015, obfitował w odkrywanie nowych smaków (z uwzględnieniem tych rumowych), w odwiedzanie i zwiedzanie nowych, wymarzonych miejsc i w mieszanie samych dobrych drinków.

Rum Fanatic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *