Drink z sokiem pomarańczowym
Drinki z rumem

Drink miesiąca! – (styczeń’15) – Calipso Sting

No to jedziemy w dalszą podróż w Nowym Roku z cyklem „Drink Miesiąca”. W pierwszym miesiącu moja propozycja to jeden z drinków z ciekawą kombinacją smaków, jeden z tych, które mi dość posmakowały. Będzie trochę słodko-gorzko, ponieważ z jednej strony podkręcimy słodkość rumem kokosowym, a z drugiej dodamy posmak gorzkości używając bittersa (czyli likieru o gorzkim posmaku).

Przedstawiam więc wszystkim drink Calipso Sting, w składzie:

– 30 ml ciemnego rumu
– 30 ml rumu kokosowego (jako alternatywa dla nie lubiących kokosa – zwykły rum biały)
– 15 ml orange curacao (likier pomarańczowy o kolorze…pomarańczowym 🙂 , może też występować curacao w białym kolorze i jest ok, NIE zamieniać z blue curacao, choć smakowo to to samo, zmieni kolor – alternatywnie można też użyć triple sec)
– 15 ml soku pomarańczowego (na upartego, jako alternatywa, mógłby być sok ananasowy, z kokosem będzie się dobrze komponował)
– 5 ml soku z limonki
– 5 kropli Angostura bitters (Angostura jest skoncentrowana, więc jakby innym bittersem uzupełniać (np. Campari czy Aperolem), to trzeba dać trochę więcej, strzelam, że ok 10 ml)
tonik (do uzupełnienia szklanki)
lód

Jak przygotować drinka?

W shakerze. Wrzucamy tam (na lód) wszystkie składniki (ciemny rum, rum kokosowy, orange curacao, sok pomarańczowy, sok z limonki, bitters) za wyjątkiem toniku i dobrze wstrząsamy, tak z 10 sekund. Przelewamy do wysokiej szklanki z lodem i uzupełniamy tonikiem.

Kiedyś, w wersji domowej, nawet mi ten drink ładnie wyszedł, więc wygląda on tak:

Drink - Calipso Sting
Drink – Calipso Sting

pozdrawiam
RumFanatic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *