Drink z bananem
Drinki z rumem

Drink miesiąca (październik’14)! – BBC drink – a może RBBC?

BBC – gdzieś, coś dzwoniło 🙂

BBC – to nazwa mojej propozycji na drinka miesiąca.

Tak, tym razem mleczko kokosowe udało się zakupić (ten drink miał być już w zeszłym miesiącu, ale…ekm lata lecą, pamięć…ulatuje :))

Nie, to nie skrót od British Broadcasting Corporation (taki tam, brytyjski nadawca RTV) ani nie skrót od Benzema, Bale, Cristiano (zabójcze/bramkostrzelne trio Realu Madryt – to wyjaśnienie dla NIE-fanów piłki kopanej ;)). BBC w mojej nomenklaturze to nic innego jak:

Bailey’sBananaCoconut

A rum? Na blogu o rumie bez rumu?

A rum jest, jakby go mogło zabraknąć :). Nazwa, jak nazwa. Zastana, zrobiona pewnie, żeby łatwiej się zapamiętywało no i żeby było popularnie. Bo tak po prawdzie, żeby w pełni oddać skład drinka w skrócie to powinno być RBBC, ale… nie brzmi to jakoś mocniej zachęcająco. To niech zostanie BBC z ukrytym R 🙂

Skład drinka:

– 30 ml ciemnego rumu
– 30 ml Bailey’s (klasycznego)
– 15 ml mleczka kokosowego
– pół banana
– kostki lodu (tak ok 3-4).

Przygotowanie drinka:

Wielkiego skomplikowania nie ma. Ładujemy wszystkie składniki do miksera/blendera i 10 sekund na wysokich obrotach powinno wystarczyć na stworzenie tej pyszności.

Całość, po lekkim dekorze w postaci skrojonego plasterka banana (heh, okazuje się, że jak się kroi banana pod skosem, to wychodzi lepiej 🙂 odkrycie na miarę Sherlocka :D) wygląda tak:

Drink z rumem - BBC
Drink BBC

Alternatywy dla produktów (bo jakby nie było, to sztuka miksowania):

RUM

W założeniu jest ciemny, pewnie z tego względu, że nuty karmelu (powstałego przy starzeniu rumu) mogą dobrze współgrać z Baileysem czy bananem. Biały? Czemu nie. Tutaj Bailey’s nadaje ton smakowi, więc różnica nie powinna być wyczuwalna. Spiced? Oj chyba nie, może popsuć, pewnie dużo od przypraw zależy. Jakiś premium rum ? Zdecydowanie NIE.

Bailey’s

Naturalnie, tak było w przepisie, jaki znalazłem (jakiś marketing?), natomiast inne marki Irish Cream spokojnie do zastosowania, byle smak likieru pasował sam w sobie, bo tak jak pisałem przy rumie, to likier bardziej smaku drinkowi nadaje, więc ważne, żeby był dobry. Wersje smakowe? Myślę, że można coś pokombinować ze smakami. Jakiś karmel? Jakaś kawa? Jakiś orzech? Do banana powinno pasować.

Banan

Pół, bo cały to za bardzo glutowaty drink wyjdzie. Alternatywy? Na szybko – truskawka. Dla hardcorów – mango (tylko takie dojrzałe, miękkie no i oczywiście kawałek). Jakoś mnie fantazja ponosi, żeby wrzucić do miksera jakieś dobre orzechy. Może trzeba spróbować? 🙂

Kokos

Mleczko kokosowe, po prostu. Alternatywy? Raczej standardowe – rum kokosowy, ew. mix do pinacolady w podobnej proporcji.

pozdrawiamRumFanatic

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.