Nicarao Gimlet drink
Drinki z rumem

Drink miesiąca! – (luty’15) – Nicarao Gimlet

Pociągniemy temat tonikowy. To tak a propos ostatniego wpisu o drinku miesiąca stycznia, gdzie użyłem ten dopełniacz. W tym przypadku będzie nam on potrzebny do przełamania smaku, ale jest w ogólnym rozrachunku dość istotny (jak to przełamanie smaku ma w zwyczaju).

Drink nazywa się Nicarao Gimlet i nie mam pojęcia kto i dlaczego go tak nazwał 🙂 . Gimlet znalazłem na translatorze, że to świderek 🙂 . Nicarao, to raczej od Nikaragui, więc może świderki na Nikaragui to coś istotnego 🙂 . Może ktoś, coś będzie wiedział więcej w tej sprawie?

Tak czy siak, drink na pewno godny polecenia, zarówno dla fanów, jak i takich-sobie-entuzjastów (do których i ja się zaliczam) toniku. Może nawet po przeczytaniu tegoż wpisu ktoś zaprzestanie męczenia ginu do toniku? No bo ileż można? No wiem, można, ja też męczę rum z colą niemiłosiernie i nie zapowiada się na rychłe zakończenie 🙂 .

Skład drinka Nicarao Gimlet:

– 45 ml białego rumu (choć widziałem też przepis z ciemnym, więc w zasadzie można dowolnie)
– 30 ml soku z limonki (lepiej z limonki niż z cytryny, ale wiem, z braku laku i cytryna dobra na podorędziu)
– 30 ml syropu cukrowego (niby można w zastępstwie cukier, ale akurat w tym przypadku bardziej obstawałbym przy syropie)
tonik
woda gazowana (i teraz tak, proporcje tonik/woda w zasadzie po równo i do uzupełnienia według własnego uznania na koniec w kieliszku, można też ewentualnie odpuścić wodę gazowaną)

Jak zrobić Nicarao Gimlet?

W kieliszku koktajlowym, to po pierwsze. W shakerze, to po drugie. Wstrząsamy tam rum, sok z limonki i syrop z lodem. Przelewamy do kieliszka i uzupełniamy tonikiem z wodą gazowaną. Zdobimy np. plastrem limonki.

Voila!

Drink Nicarao Gimlet
Nicarao Gimlet

Tak, wiem. Limonka trochę kiepsko na zdjęciu wyszła. Ale drink pierwsza klasa!

pozdrawiam
RumFanatic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *