Rum ogólnie

Szansa na nowelizację ustawy – możliwa sprzedaż alkoholu przez internet?

Jak podaje dzisiejsza Gazeta Wyborcza (link do źródła) Ministerstwo Gospodarki chce wprowadzić możliwość handlu alkoholem w sieci.

„MG stoi na stanowisku, że wskazane jest opracowanie takich propozycji zabezpieczeń w handlu alkoholem przez internet, które jednocześnie będą brały pod uwagę cele polityki zdrowotnej, jak i nie będą ograniczały swobody prowadzenia działalności gospodarczej” – pisze Danuta Ryszkowska-Grabowska, rzecznik ministerstwa.

Komentarz @RumFanatic:
 
 

 

Nareszcie, chciałoby się powiedzieć. I chodzi przede wszystkim o usankcjonowanie i znormalizowanie przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Przepisów, które są niezaktualizowane i nie uwzględniają na chwilę obecną takiego medium jak internet (sic! w 2015 roku!), co powoduje wiele niejasności w interpretacji (nie jest w ustawie zakazane, więc dozwolone?) i akcji wszelakich łącznie z oskarżaniem firmy znanego polskiego aktora sprzedającego wina o łamanie prawa (popularna medialna sprawa – tak jakby on jeden w PL alkohol przez internet sprzedawał). Myślę że cała branża z uwagą będzie się przyglądać poczynaniom MG w tej materii z nadzieją, że skończą się rychło czasy wolnej amerykanki i niepewności co przy prowadzeniu działalności gospodarczej w cywilizowanym kraju z pewnością jest bardzo istotne.

 

 
 
/kończy wpis; oczami wyobraźni widzi podbój rynku rumowego w PL; jest podekscytowany; odpływa w myślach na Karaiby; to będzie dobra noc/

 

 
 
pozdrawiam
RumFanatic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.