Malibu Hot and Apple - drink z rumem
Drinki z rumem

Drink miesiąca! – (grudzień’15) – Malibu Hot and Apple, czyli świątecznie, jabłkowo i kokosowo

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta…STOP! A gdzie śnieg? Nie ma? A gdzie mróz? Nie ma! No, ano właśnie. Ja tu przygotowałem drinka, ciepłego, na Święta, ozdobiłem go pierniczkami (home made, hand made) – Drink Malibu – a tu lipa, ciepło jak na południu Włoch, Mikołaj zamiast poślizgu zaryje w ciepły asfalt i jak brzmi przysłowie świąteczne ch… w bombki strzelił. I niedługą tradycją śnieg będzie na Wielkanoc 🙂

Ale nie ma co się zrażać. Karp będzie? Będzie! Pierogi będą? Będą! Rodzina, ciepło, życzenia? Będą! I postaramy się, żeby było tego wszystkiego wymienionego dla wszystkich, nawet dla tych, którzy akurat fizycznie przy stole z resztą nie będą mogli usiąść (dla nich będzie talerzyk zbłąkanego wędrowca, że myślimy, pamiętamy).

A jak przyjdzie zimno w nocy to co? To się rozgrzejemy!

A czym? Mikstura nazywać się będzie Malibu Hot and Apple drink i tytuł mówi w tym wypadku wiele, gdyż jest to mikstura z rumem kokosowym, wzmocnionym wódką, okraszonym jabłuszkiem, podlanym odrobiną syropu cukrowego i podgrzanym wrzątkiem.

Jakie proporcje składników? Jakieś alternatywy?

– 40 ml rumu kokosowego (w głównej mierze chodzi o ten kokos, ale jak ktoś bardzo nie lubi, to można zastąpić zwykłym rumem, jasnym, można zastąpić ciemny, a także niezłym pomysłem wydaje się być zastosowanie tutaj rumu typu spiced)
– 20 ml wódki (czystej, choć można pokombinować np. z wódką cytrusową)
– 40 ml soku jabłkowego (jabłko + kokos – taki był zamysł i jabłko akurat zostawiłbym w spokoju
– 10 ml syropu cukrowego (jak kto lubi na słodkość)
wrzątek

Filozofii wielkiej w przygotowaniu nie ma. Do szklanki, najlepiej grubej, z jakimś uchem, nalewamy rum kokosowy, wódkę, sok jabłkowy i syrop cukrowy. Zalewamy wrzątkiem. Grzejemy się.

Można dorzucić też do ozdoby tradycyjną laskę cynamonu. Można podjeść z pierniczkami świątecznymi. Można ogrzać wafla karmelowego 🙂 Kombinacji bez liku.

Smacznego. Wrzucam dwie fotki, bo nie wiem, która fajniejsza (może żadna, ale lepszych nie było ;).

Malibu Hot & Apple drink
Malibu Hot & Apple drink
Malibu Hot & Apple drink
Malibu Hot & Apple drink

pozdrawiam
@RumFanatic (obecny na Facebooku i Twitterze)

ps. i Wesołych, Wesołych Świąt…

ps.2 Też zauważyliście w robocie, że jakoś tak teraz mniej się kartek na Święta wysyła?

Lubisz Hamilton lub rumy z Bermudów? Sprawdź koszulkę z rumowym wzorem z miastem Hamilton, stolicą Bermudów, w wybranym przez Ciebie kolorze.

Koszulka Rum Fanatic - Hamilton
Koszulka Rum Fanatic – Hamilton

2 komentarze

  • ~Arthur

    Ryba bedzie , pierogi beda , kapusta z grzybami rowniez i rumu przy kominku po kolacji dla gosci nie zabraknie 😉 – jedyne co nam zabraknie to sniegu 🙁

    Wesolych Swiat z goracej Kanady.

    p.s. kartki wyslane 😉

    p.p.s. jutro ma byc +16C

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *